#ObjavteSlovensko

Tipy na výlety:

Cestovateľské tipy:

img23

Kráter vo Vyšných Ružbachoch

Vo Vyšných Ružbachoch nájdete okrem kúpeľov aj ojedinelý travertínový kráter. S priemerom 20 metrov a hĺbkou 3 metre je to najväčší takýto kráter na našom území. Keďže je celoročne zásobovaný minerálnou vodou o teplote 20 °C, kúpanie v ňom si užijete aj v zime. Voda v kráteri je silno mineralizovaná, takže vynikajúco pôsobí na celé telo.

img23

Ľadové kráľovstvo na Hrebienku

Už 4. rok láka turistov na Hrebienok krásny Tatranský ľadový dóm. 90 ton ľadu premenili umelci na gotický chrám s prvkami tatranskej prírody a histórie. Obdivovať môžete tiež krásny sklenený oltár. Ako inšpirácia poslúžili tento rok sakrálne stavby regiónu Spiš. Chrám je pre návštevníkov prístupný počas celej zimy denne od 9:00 do 16:30.

img23

Najdlhšie bežkárske trate nájdete v Kremnických vrchoch

Neďaleko kráľovskej Kremnice, v pohorí Veľkej Fatry v Kremnických vrchoch, nájdete toto známe lyžiarske a rekreačné stredisko Skalka arena. Obľubujú ho predovšetkým bežkári. Dĺžka bežeckých tratí tu predsatvuje fantastických 138,3 km. Práve tu si preto užijete zábavu na bežkách naplno a objavíte krásu okolitej krajiny.

img23

Preteky psích záprahov

Preteky psích záprahov majú na Slovensku pomerne dlhú históriu. V zimnom období sa usporadúvajú pravidelne v rôznych miestach Slovenska, najznámejším podujatím sú ale preteky na Donovaloch. Pravidelné majstrovstvá sveta a Európy sa tu konajú od roku 1996. Ďalšie takéto podujatia si môžete vychutnať napríklad v Oravskej Lesnej.